Галактики

Сонячна система і як вона влаштована

Як відомо, Сонячна система складається з різних астрономічних об’єктів, що обертаються навколо загального центру. В тому числі, в неї входять планети і їх супутники. А центром є наше Сонце.
Насправді, раніше це була зоряна система. Проте з часом поверхні тіл охололи і вони перетворилися на планети. Можна сказати, що планети – це згаслі зірки. Хоча в їх ядрі і тривають термоядерні реакції, вони втратили інших властивостей світил.

Які особливості має Сонячна система

За оцінкою вчених, наша сукупність космічних об’єктів, які рухаються навколо центральної зірки, виникла близько 4,57 млрд років тому. Вважається, що її формування відбулося в результаті гравітаційного стиснення великої газопилової хмари.
Зрозуміло, більшу частину маси займає головне світило, а решта припадає на планети. Хоча, варто зауважити, інші елементи все-таки складають невеликий відсоток масової частки.
Крім усього, Сонячна система містить п’ять карликових планет, різні малі тіла, комети та інші астрономічні об’єкти.
Відповідно, говорячи про зірки Сонячної системи, мається на увазі лише одне світило – Сонце.
Не секрет, що серед яскравих зірок на небі, в першу чергу, ми бачимо саме його. Оскільки воно саме близьке до нас. І взагалі, це ми рухаємося біля нього.

Згасла зірка в Сонячній системі стає планетою.

Отже, можна виділити основні риси:

  • планетное рух відбувається по круговим (або майже круговим) траєкторіях;
  • орбіти планет розташовані в екваторіальній площині головної зірки;
  • звернення має напрямок, як у Сонця;
  • практично вся системна маса припадає на центральне світило, яке своєю силою тяжіння утримує всі тіла біля себе.

Згасаюча зірка

Список планетних тіл

Як встановили, Сонячна система має планети, що обертаються навколо головного світила. Вони мають кругові орбіти і лежать майже в одній площині екліптики.
Всього їх вісім: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і, звичайно, наша рідна планета .
За даними астрономів, Меркурій це найменша згасла зірка Сонячної системи. Хоча раніше його місце займав Плутон. Правда, нещодавно його офіційно визнали карликовою планетою і виключили із загального списку.

Безумовно, вивчення навколишнього нас космосу починається з області, яка нас оточує. А дослідження складу і структури дають розуміння того, як влаштована в цілому.